O Z T E K K A P I

Yukleniyor

visit our location:
Ekşioğlu Mah. Mevlana Cad No:5/B Çekmeköy / İSTANBUL
Opening Hours:
Haftaiçi: 09.00-19.00
Send us mail
info@oztekkapi.com
Phone Number
0216 312 00 87
Teklif Al

SEKSİYONEL GARAJ KAPISI

Üretici

ÖZTEK KAPI

Uygulama

Konut Tipi

Kullanım Alanı

Konut, Ofis, İşyeri

Seksiyonel (panel) garaj kapıları; yalıtılmıs 615-495 mm yükseklikte ve 42 mm kalınlıkta panellerden oluşur. Paneller, kapının kapanması sırasında birbirine geçerken, parmak sıkışmasını engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Panellerin arası yüksek yoğunluga sahip ve CFC içermeyen poliüretan köpük ile doldurulmuştur. 45 mm genisliginde iki adet galvanize çelik bar hem paneli güçlendirmek hem de menteşe bağlantı noktalarını sağlamlaştırmak için panelin iç kısmına üstte ve altta sabitlenmiştir.

Seksiyonel kapı ve kepenk arasındaki en büyük farklar kullanım yerlerinden oluşmaktadır. Seksiyonel Kapı ve Kepenk ürünleri otomatik kapı sistemleri içerisinde farklı kollarda ilerlemektedir. Fakat son zamanlarda bazı müşteriler kepenk fiyatlarının daha düşük olmasından dolayı ürün detaylarını bilmeden tercih etmektedir. Müşterilerin hangi ürünü nerede ve ne amaçla kullanacağını iyi bilmesi gerekir, eğer müşteri isteklerinden tam emin değilse doğru yönlendirme yapmak ÖZTEK KAPI çözüm ortaklarına düşmektedir.

Teknik Bilgiler

Seksiyonel kapılar kepenk ürünlerine göre daha çok yalıtıma sahiptir. Kullanılan seksiyonel kapı sandviç panelleri yaklaşık 40 mm kalınlığa sahiptir, fakat kepenkler sadece bükülmüş sacdan kullanılır veya 19 mm kalınlığında poliüretan dolgulu lamel kullanılır.

Seksiyonel kapılar tavana doğru kayar sistemler olduğundan yapının tüm alanını en uygun şekilde kullanabilmektedir ve temizliği kolaydır, kepenk ürünleri bir kutu içerisine sarım yapıldığı için hem sesli şekilde birbiri üzerine sürtünerek sarılmaktadır hem de temizliği daha zordur.

Seksiyonel Kapılar Pahalı Mıdır ?

Endüstriyel Kapı ve Garaj Kapısı diye belirttiğimiz ürünlerde farklı model ve renklerde ürünler kullanılsa da aslında kapılarda kullanılan sandviç panellerin özellikleri benzerdir. Sandviç Paneller 40-42 mm kalınlığında alt ve üstteki 0,5 mm gofrajlı çelik sacların birleşmesi ve içerisine 45-50 m3 yoğunluğundaki poliüretan sıkılarak üretilmektedir. Seksiyonel kapı panelleri için en çok dikkat etmeniz gereken nokta sacların kilitleme sistemi ile birleşmiş olması olmalıdır. Kilitleme ile birleşen saclar uzun süre kullanılmada ve panellerin üst üste gelmesinde ayrılmaya yol açmayacaktır.

Call Now Button